Coraz więcej obcokrajowców przebywających na stałe w dużym mieście planuje nabycie własnego M. Nic dziwnego – jest to bowiem nie tylko gwarancja spokoju i wygody, ale również solidne zabezpieczenie na przyszłość. To dodatkowo idealna lokata pieniędzy. Wybór właściwej oferty nie jest jednak łatwym zadaniem. W jakim miejscu szukać, aby nie tracić czasu i oszczędzić sobie kłopotu?

Rynek pierwotny

Na kupno nieruchomości z rynku wtórnego decydują się głównie młodzi ludzie, którzy tyle co zaczynają samodzielne życie. Jeśli mowa o stolicy, wybór jest naprawdę spory. W różnych częściach miasta co rusz pojawiają się nowe osiedla o różnorodnym charakterze, dopasowane do wymagań różnych grup przyszłych odbiorców. Nieruchomość z rynku wtórnego ma swoje zalety, jak na przykład pusta przestrzeń, którą można według uznania urządzić. W takich miejscach można zaobserwować także dużo dodatkowych udogodnień, takich jak specjalnie zaprojektowane tereny zielone, place zabaw, czy punkty usługowe. Minusem okazać może się cena ponieważ kwoty, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej w polskiej stolicy są bardzo duże, zwłaszcza w przypadku mieszkań kupionych bezpośrednio u dewelopera. Istnieją jednak rozwiązania, które ułatwią znalezienie bardziej przystępnego cenowo mieszkania Warszawa Śródmieście. Czas przyjrzeć się innym rozwiązaniom!

Nieruchomości z drugiej ręki

To dobra alternatywa dla nieruchomości z pierwszej ręki. Zakup własnego M lub domu z rynku wtórnego często okazuje się świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy poszukują tańszego lokum lub świetnej dzielnicy. Wiele mieszkań z rynku wtórnego znajduje się bowiem w centrum, gdzie nie ma już miejsca na powstawanie nowych budynków. Co więcej, nieruchomość z drugiej ręki posiada nierzadko swój unikalny styl, który trudno zastąpić nowoczesnym budownictwem. Dobrym przykładem są na przykład zabytkowe, pełne charakteru stare kamieniczki, czy historyczne budynki. Wadą jest natomiast to, że takie nieruchomość, często wymaga gruntownego remontu, który trzeba przeprowadzić od podstaw, co generuje dodatkowe, przeważnie bardzo wysokie koszty.

Gdzie szukać ogłoszeń?

W dzisiejszych czasach w internecie znaleźć można wiele anonsów, które dotyczą sprzedaży mieszkań, domów i działek. Wielu z nas kieruje swoje pierwsze kroki w stronę popularnych serwisów ogłoszeniowych, które uginają się od różnego rodzaju ogłoszeń. Duża ilość anonsów nie zawsze jednak jest zaletą. Pośród ogromnej liczby ogłoszeń trudno bowiem znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Nieruchomości od dewelopera to bardziej pewne rozwiązanie, jednak ogranicza nowego właściciela wyłącznie do ofert nowo wybudowanych domów. Z pomocą przybywają na szczęście agencje nieruchomości. Niezależnie od tego, czy planem jest kupno dużego mieszkania, niewielkie kawalerki, domu dla jednej rodziny, czy działki, dobra agencja uczynić łatwiejszym znalezienie właściwego lokum w interesującej nas cenie i lokalizacji. W stolicy można trafić na sporą ilość tego rodzaju firm, takich jak na przykład tradebest. Takie agencje zapewniają dojście do bogatego wachlarza ogłoszeń, wśród których znajdują się zarówno domy jak i domy czy działki.

Jeśli chcemy zdecydować się na kupno własnego domu lub mieszkania, warto najpierw dobrze zorientować się wśród dostępnych na rynku ofert, aby nie popełnić błędu i nie paść ofiarą oszustwa. Doświadczona agencja pomoże ograniczyć ryzyko niepowodzenia, a jednocześnie wesprze w znalezieniu odpowiedniego lokum, oszczędzając nasz czas i niepotrzebne nerwy. Wybór usług pośrednika nieruchomości usprawni także finalizację transakcji zakupu mieszkania.