Strona główna Polska Rabka Zdrój – doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu

Rabka Zdrój – doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu

0
Rabka Zdrój – doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie w tym czasie wielu rodziców zastanawia się, gdzie zabrać swoje pociechy, aby umilić im ten czas. Jednym z proponowanych przez nas miejsc jest uzdrowiskowa miejscowość znajdująca się na południu Polski – Rabka Zdrój, położona u zbiegu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych z Bielska-Białej do Nowego Sącza oraz z Krakowa do Zakopanego.

To niewielkie miasteczko jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu oraz uprawianie sportów zimowych. W tej malowniczej miejscowości powstała firma Misiek Taxi zajmująca się przewozem turystów oraz lokalnych mieszkańców. Od lat działa na terenie całego Podhala, zapewniając szybki transport w przystępnej cenie.

Rabka Zdrój oferuje wiele atrakcji  dla dzieci i dorosłych w sezonie zimowym, zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas niesprzyjającej pogody. Jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś specjalnego dla siebie. Zima to idealny czas na piesze wycieczki na terenie Gorców i Beskidu Wyspowego. Tutaj wszystkie szlaki górskie przez cały rok są otwarte, a na okolicznych szczytach znajduje się wiele schronisk górskich. 

Turyści, którzy preferują aktywny wypoczynek, mogą skorzystać z kilku szlaków narciarstwa biegowego o zróżnicowanej długości i różnym stopniu trudności.

Szlaki narciarstwa biegowego prowadzą:

 • Z Parku Zdrojowego na Górę Krzywoń lub do schroniska PTTK na Starych Wierchach,
 • Z Obidowej do schroniska PTTK na Starych Wierchach,
 • Z Plaskówki do Bacówki PTTK na Maciejowej,
 • Ze Śmietanowej na Luboń Wielki,
 • Z Zarytego na Luboń Wielki.

Dla wszystkich tych, którzy są zdecydowani na wyjazd do Rabki Zdrój, ale nie wiedzą, gdzie się zatrzymać przedstawiamy listę noclegów dziesięciu noclegów, respektujących bon turystyczny:

 1. Apartamenty Warta,
 2. Apartamencik Pod Krokusem,
 3. Zdrojowy gościniec,
 4. Pensjonat PREZYDENT***,
 5. Willa Pod Dębami,
 6. Ośrodek Sanatoryjno-Wypoczynkowy Cegielski,
 7. Pokoje Gościnne Stefaniak,
 8. Agroturystyka Joanna Zapała,
 9. Dom Wczasowy Marzena
 10. Ośrodek wypoczynkowy ELA.

Jeśli chcecie zwiedzić Rabkę Zdrój wzdłuż i wszerz oraz dotrzeć do najciekawszych atrakcji skorzystajcie z usług firmy Misiek Taxi, która w swojej ofercie posiada komfortowe samochody oraz doświadczony personel.