Odpowiedni wypoczynek wpływa na lepsze samopoczucie. W związku z tym niezbędne jest przygotowanie przestrzeni do spania w taki sposób, aby zniwelować czynniki utrudniające zasypianie. Pomóc w tym może prześcieradło odpowiednio dobrane do materaca i niepowodujące podrażnień podczas snu.

Decyzja dotycząca wyboru prześcieradła czasami bywa kłopotliwa. Nie tylko materiał ma znaczenie, ale również właściwe dobranie do rozmiaru powierzchni. W końcu stworzenie komfortowej przestrzeni do relaksu poprawia jakość snu. Wskutek czego zyskuje się siły do mierzenia się z codziennymi obowiązkami. Wypoczynek jest tak samo ważny w życiu dzieci, jak i dorosłych. Z tego powodu poszukując prześcieradła dla siebie lub własnego dziecka warto wcześniej dowiedzieć się, z jakiego materiału powinna być wykonana. Lepiej zdecydować się na prześcieradła frotte, czy jersey?

Jaki rozmiar prześcieradła na małe łóżka i łóżeczka?

Pościel można dostać w różnych wielkościach. Posiadając większe posłania należy wybierać duże rozmiary takie jak 180×200 — to jeden ze standardowych rozmiarów.

Sprawdź na: https://ochraniacz-na-materac.pl/29-przescieradla-180×200

Jednak czasami potrzebne są mniejsze produkty, które będą nadawały się na wąskie materace młodzieżowe lub wersalki. W przypadku jednoosobowych łóżek dobrze sprawdzą się prześcieradła 90×200. Ten wymiar prześcieradła nadaje się także do dziecięcych materacy, z których korzystają starszaki. Wybierając rozmiar, istotne jest dokładne zmierzenie materaca i jego grubości. Można znaleźć zarówno modele z gumką, jak i bez. Warto wcześniej się zastanowić jaki model będzie bardziej przydatny.

Prześcieradło bez gumki czy z gumką?

Prześcieradło 90×200 bez gumki jest standardowym modelem stosowanym od dłuższego czasu. Do tego czasu cieszy się dużą popularnością nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w hotelach. Jest to dopasowanej wielkości kawałek tkaniny obszyty na końcach, aby się nie strzępił. Można go wetknąć pod materac aby ograniczyć zwijania się. Dzięki temu nawet większy rozmiar można bez problemu dopasować do materaca, wkładając zbyt dużą ilość pod spód. Prześcieradło z gumką wystarczy nałożyć na materac bez wtykania i układania go. Materiał jest napięty i nie stwarza jakichkolwiek zagnieceń i nie zsuwa się. Rozciągliwa gumka umożliwia łatwe dopasowanie do materaca. Oba modele są dobrą decyzją, z tego powodu wybierając prześcieradła frotte 90×200 lub jersey dobrze kierować się indywidualnymi upodobaniami.

Prześcieradła frotte 90×200 — zalety

Włókno frotte jest wyjątkowo delikatne i przyjemne w kontakcie ze skórą. Ze względu na wykorzystanie budowy pętelkowej materiał jest bardziej miękki niż jersey. Prześcieradła frotte będą odpowiednie w mroźne dni. Świetnie ogrzewają ciało w zimowe wieczory, jednocześnie nie przegrzewając. Ponadto ta tkanina ma cechy oddychające i pochłaniające wilgoć. Dzięki temu prześcieradło gwarantuje duży komfort cieplny. Ta tkanina odporna jest na duże temperatury, wskutek czego łatwo go utrzymać w czystości. Dodatkowo jest niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie. Prześcieradła frotte 90×200 są dobrym wyborem do dziecinnych posłań na mroźniejsze dni — nie podrażniają skóry i nie powodują alergii.

Prześcieradła jersey 90×200 — zalety

Materiał jersey jest wyjątkowo miękki i gładki w kontakcie ze skórą. W odróżnieniu od frotte prześcieradła jersey składają się z pojedynczych przędz bawełny i syntetyku gwarantujących lekką i drobną strukturę. Materiał frotte będzie dobrym wyborem zarówno w letnie dni, jak i mroźne dni. Właściwości oddychające gwarantują przewiewność. Oprócz tego ma duże właściwości pochłaniające wilgoć. Ze względu na swoją delikatność i antyalergiczność zalecany jest także dla dzieci. Prześcieradła jersey 90×200 dobrze się układają i nie wymagają użycia żelazka.

Odpowiednio dobrane prześcieradło poprawi jakość snu

Zakup pościeli jest bardzo ważnym obowiązkiem. Trafnie dopasowane może poprawić komfort snu. Ważne jest dopasowanie pościeli dostosowanej rozmiarem do tapczana. W przypadku tapczanów lub łóżek dla dzieci właściwe będzie prześcieradło 90×200. Wybierając materiał, warto zwrócić uwagę na jego atrybuty. Frotte spodoba się amatorom miękkości i ciepła. Jednak prześcieradło jersey również posiada wiele atutów, a jego gładkość zmotywuje do pozostania w pościeli sekundę dłużej. Oba tworzywa są w pełni bezpieczne dla skóry i nie wywołują podrażnień. Oprócz tego zapewniają skórze oddychanie, wskutek czego można sobie umożliwić niczym niezmącony sen. Kupując pościel, dobrze również przyjrzeć się jego jakości. Wysokiej jakości artykuły będą bezpieczne dla skóry i posłużą dużo dłużej niż te stworzone ze słabej jakości materiału.