Strona główna Polska Ślęża na weekend

Ślęża na weekend

3
Ślęża na weekend

Góry to naprawdę imponująca sprawa. Wiele osób, zamiast wyjeżdżać na wakacje nad polskie morze, gdzie do woli mogą wylegiwać się na plaży, woli wybrać góry. Gdzie na pewno nie można pozwolić sobie na tak leniwy odpoczynek. Góry to idealne miejsce stworzone dla prawdziwych miłośników długich wędrówek po szlakach górskich. Aczkolwiek są takie miejscowości, gdzie można ze spokojem przyjechać i cieszyć się widokiem gór bez konieczności wchodzenia na nie.

Ślęża na weekend

Ślęża na weekendJednak nie o tym będzie dzisiaj mowa. Dzisiaj swoje oczy skierujemy w stronę Przedgórza Sudeckiego, gdzie znaleźć można jeden z najpiękniejszych masywów górskich. Ślęża na weekend to bardzo dobry pomysł dla ludzi, którzy nie mają dużo czasu wolnego, jednak chcą sobie przypomnieć, jak pachnie świeże, górskie powietrze. I jednocześnie pokonać kilka ładnych kilometrów trasy. Ślęża nie jest wysoką górą, bowiem jej wysokość liczy 717,5 m n.p.m. To jej wysokość względna sprawia, że ludzie chętnie do niej wracają i podziwiają z góry fantastyczne widoki na pobliskie Sudety. Jest to góra, która należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów Polskich i Korony Sudetów. Najbliższą miejscowością, którą można znaleźć w jej pobliżu jest Sobótka. Miejscowość o bardzo fajnej nazwie przyciąga turystów, którzy planują wspiąć się na ten szczyt.

Masyw Ślęży – noclegi

Jeżeli planujemy taki szybki, ale bardzo korzystny wypad, to jak najbardziej taka miejscowość przyda nam się, aby móc poszukać tam noclegu. Po intensywnej wspinaczce miło nam będzie wrócić do pokoju, gdzie ze spokojem będzie można odpocząć. Zresztą bardzo blisko jest ze Ślęży do Wrocławia. Może warto taki wypad na tą górę połączyć ze zwiedzaniem stolicy dolnego Śląska, która również ma nam do zaoferowania wiele ciekawostek.

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo przyjemny jest szlak czarny okalający górę, taki trochę spacerowy. Natomiast najbardziej wymagający jest niebieski, którym wchodzi się od strony przełęczy Tąpadła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj