Wycieczka do Albanii

Wycieczka do Albanii

Wypady zagraniczne na weekend to coraz popularniejszy trend. Chociaż w tak krótkim czasie nie jesteśmy w stanie zwiedzić zbyt wiele, to fantastyczną sprawą jest fakt, że mamy w sobie chęć podróżowania i eksplorowania, poznawania nowych miejsc i kultur. Z wiadomych względów, na weekend wybieramy głównie wycieczki do krajów europejskich, do których loty są częste i tanie. Jaki jednak wybrać kierunek, jeśli wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystkie najpiękniejsze miejsca w Europie?

Wycieczka do Albanii

Wycieczka do AlbaniiTo z całą pewnością nie może być prawdą, ponieważ Europa to bardzo duży kontynent, który jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją różnorodnością i pięknem. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na wypad weekendowy, być może warto zarezerwować bilety na lot to Albanii. Choć wycieczka do Albanii nie jest pierwszą myślą, jaką mamy, myśląc o spędzeniu weekendu za granicą, to jednak ten wyjątkowy kraj może nam zaoferować wiele atrakcji, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia! Stolica kraju, Tirana, natychmiast powita nas miłą i gościnną atmosferą. Co zatem zwiedzić w tym pięknym mieście?

Atrakcje turystyczne Tirany

Z pewnością powinniśmy zobaczyć Plac Skanderbeg. Jest on sercem miasta i skupia wokół siebie operę, bibliotekę narodową, meczety, a także pomnik największego bohatera w historii Albanii. O tej postaci również warto dowiedzieć się nieco więcej. Bezsprzecznie warto także odwiedzić rynek Tirany, tętniący życiem, na którym zaopatrzyć się można w mnóstwo pysznych i zdrowych rzeczy. A także poświęcić czas na zwiedzenie bunkrów, w których mieszczą się najważniejsze albańskie muzea. Wewnątrz ukrywa się także teatr, który bywa miejscem koncertów jazzowych. Tirana to zdecydowanie miasto, w którym nie będziemy się nudzić ani przez moment.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Share

2 thoughts on “Wycieczka do Albanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *