Strona główna Europa Co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dni?

Co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dni?

3
Co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dni?

Są takie miejsca, których zwiedzanie wymaga niesamowitej koncentracji. Miejsca, gdzie w kilka dni nie da się zobaczyć wszystkiego. A jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Barcelona. Co więc zrobić, gdy okazuje się, że na zwiedzanie dane są tylko trzy dni? Zrezygnować ze zwiedzanie całkowicie? Absolutnie, nie. Te trzy dni można wykorzystać maksymalnie, wynosząc z nich wiele fantastycznych doznań estetycznych.

Co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dni?

Jeśli ktoś zastanawia się co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dni, to powinien ułożyć sobie plan. Pierwszy dzień to czas zwiedzania Starej Barcelony, czyli tej najbardziej zabytkowej części miasta. I tu najważniejsza jest ulica Las Ramblas. Drugi dzień, dla kontrastu, warto poświęcić na architekturę modernistyczną. W tym celu należy odwiedzić dzielnicę L’Eixample Trzeci natomiast powinien być zanurzeniem się we współczesnym charakterze miasta. A ten najpełniej oddają: Tibidabo i Montjuïc.

Barcelona jako mozaika historyczno-architektoniczna

Co warto zobaczyć w Barcelonie w 3 dniBarcelona to miasto niezwykłej mozaiki historycznej i architektonicznej. Z jednej strony to wspaniałe zabytki, w tym niezliczone niemal pałace, czy rzeźby gotyckie. Z drugiej strony miasto jest żywym wspomnieniem najwspanialszej sztuki XIX wieku. Do tego dochodzi współczesny, kosmopolityczny charakter. A to wszystko wszystko wzajemnie się uzupełnia i dopełnia. Przez trzy dni można pokonać nie tylko trasę liczącą kilka kilometrów. Można pokonać wiele lat historii. I nie sposób się przy tym w Barcelonie nie zakochać. Tym bardziej, że krajobraz jest tutaj fantastyczny. Z jednej strony wzgórza, a z drugiej otwarte wody. Prawdziwy raj dla duszy. Zwiedzając Barcelonę warto też chociaż raz zatrzymać się na iście regionalny posiłek. To cudowne dopełnienie doznań, jakie miasto turyście zapewnia.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj