Toruń to specyficzne miasto na mapie Polski. Turyści doceniają bogatą historię, jaką mogą pochwalić się mury tego ośrodka miejskiego. Miasto niewątpliwie ma swój urok i chętnie przyjeżdżają do niego zwłaszcza mieszkańcy Polski wschodniej, dla których architektura Torunia jest całkowicie odmienna od tego, co na co dzień widzą w swoich miastach.

Co zwiedzić w Toruniu?

Co zwiedzać w Toruniu?
Toruń – nadbrzeże Wisły

Co zwiedzać w Toruniu? Warto rozpocząć od spaceru po Starówce: Stare Miasto, Nowe Miasto oraz Zamek Krzyżacki znajdujący się w obrębie miasta to główne punkty do obejrzenia na początek. Cała Starówka znajduje się na liście UNESCO. Obiekty znajdujące się w Toruniu można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych przykładów czystej architektury gotyckiej. Co zwiedzać w Toruniu, gdy zobaczymy już Starówkę i gdy zdążymy spróbować już specyficznych dla tej części Polski specjałów kuchni? Warto wybrać się przede wszystkim do Muzeum Piernika lub Muzeum Piśmiennictwa w Grębocinie. Ciekawostką dla turystów jest również Pomnik Filusia oraz Dom Legend Toruńskich. Turyści coraz chętniej doceniają również Bunkier, dostępny do zwiedzania od kilku lat. Miłośnicy historii wybierają się śladami zachowanych na terenie miasta średniowiecznych murów.

Atrakcje turystyczne Torunia

Nieco mniej forsujący może okazać się spacer brzegiem Wisły, Można także udać się w rejs łodzią turystyczną sprzed Bramy Mostowej. Najlepszy widok na miasto i na rzekę rozciąga się z Kępy Bazarowej. Warto wybrać się tam szczególnie nocą, gdy całe miasto jest pięknie rozświetlone. Widać stąd doskonale zachowane ruiny zamku Dybów, jest to dawna siedziba starostów) polskich. Toruń to jedno z tych miast w Polsce, na którego terenie znajduje się skansen. Park etnograficzny nie jest wielki, jednak warto go zwiedzić – podobnie jak drugi park, znajdujący się poza granicami miasta (Kaszczorek).

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj