Strona główna Europa Skandynawia samochodem – jak zaplanować podroż?

Skandynawia samochodem – jak zaplanować podroż?

2
Skandynawia samochodem – jak zaplanować podroż?

Skandynawia to tak niezwykły, magiczny rejon ziemi, że aż żal byłoby choć raz w życiu go nie zobaczyć. No i tu pojawia się pytanie o to, w jaki sposób podróżować? I choć może wydać się to szaleństwem – idealnym rozwiązaniem wydaje się samochód. Zwłaszcza dla tych, którzy pragną być blisko natury.

Skandynawia samochodem

skandynawia samochodemSkandynawia samochodem to wcale nie takie wielkie wyzwanie. Własny samochód to przede wszystkim komfort zatrzymania się dokładnie tam, gdzie dusza zapragnie. To możliwość kawy nad jeziorem, czy u podnóża fiordów. A wtedy przeżycia są naprawdę niesamowite. Poza tym własny samochód to też kwestia niezależności. Samemu można decydować, gdzie i na ile się pojedzie. A jak z nocowaniem? W Skandynawii nie ma problemu na przykład z wynajęciem domku letniskowego. A to daje też możliwość samodzielnego gotowania. No i to jest ogromny plus, ponieważ ceny jedzenia w Skandynawii są kosmiczne. Mając swój prowiant, można naprawdę wiele zaoszczędzić. Poza tym warto pamiętać również, że tam gdzie ma ograniczeń, jeśli chodzi o namioty. Tak naprawdę można rozbić je niemal wszędzie. A mając przy tym palnik, na którym można zagotować wodę, czy zagrzać zupę – jest się w przysłowiowym siódmym niebie.

Kiedy wybrać się do Skandynawii?

Decydując się na podróż autem, warto tylko wybrać odpowiednią porę. Zima raczej odpada. Trzeba pamiętać o warunkach atmosferycznych w tym regionie. Zimą nie wszystkie drogi przez to są dostępne i przejezdne. Ale latem jak najbardziej. Z dojazdem nie ma właściwie żadnego problemu. No i na koniec kwestia organizacji trasy. Dobrze jest ją mądrze rozplanować, aby nie spędzić całego urlopu w samochodzie. Lepiej zobaczyć mniej miejsc. A ponieważ każde jest wyjątkowe, ilość doznań estetycznych i tak jest zawsze na najwyższym poziomie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj