Strona główna Europa Atrakcje turystyczne Berlina

Atrakcje turystyczne Berlina

2
Atrakcje turystyczne Berlina

Jesteśmy krajem, który graniczy z Niemcami. Nie ma się więc czemu dziwić, że bardzo często z naszego kraju do sąsiadów urządzane są jedno lub nawet dwudniowe wycieczki w celu zapoznania się z tamtejszymi atrakcjami. Czasem takie wycieczki są dłuższe, ponieważ w tym niemieckim mieście jest naprawdę co robić.

Atrakcje turystyczne Berlina

Atrakcje turystyczne BerlinaAtrakcje turystyczne Berlina są naprawdę wciągające i wiele osób podążą do tego miasta z biurem podróży lub nawet samodzielnie. Bo jak się okazuje również Polacy nie znający dobrze języka naszych sąsiadów są w stanie dobrze zwiedzić to miasto. Jednak należy się do tego przygotować w odpowiedni sposób. Jakie są te atrakcje turystyczne dostępne dla innych osób. Należy tu chyba wymienić słynną już Bramę Branderburską, która jest jednym z najważniejszych punktów w mieście. Potem nie można zapomnieć o resztkach muru berlińskiego, który rozdzielał kiedyś to miasto na dwie połówki. Obalony w dawnych czasach jest pamiątką po dawnych, niekoniecznie dobrych rządach w tym mieście.

Z innych atrakcji wartych uwagi jest wspaniałe muzeum technologiczne, które we wspaniały sposób pokazuje jak nauka postępowała i nadal postępuje naprzód. Planując wizytę w tym muzeum warto zarezerwować sobie dobrych kilka godzin. A najlepiej cały dzień, bowiem jest tam co oglądać, a sama wystawa znajduje się w kilku bardzo okazałych budynkach.

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie

Bardzo fajną atrakcją turystyczną przyciągającą wielu krajowych i zagranicznych turystów jest jarmark bożonarodzeniowy. Wiele osób mówi, że nigdzie nie czuć tak klimatu świątecznego jak właśnie tutaj. Trzeba przyznać, że Berlińczycy naprawdę bardzo starannie przygotowują się do tego wydarzenia już od kilkunastu lat. Berliński jarmark należy do najbardziej okazałych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj