Strona główna Pozostałe Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się ostatnimi czasy bardzo popularnym nurtem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zlecenie pewnych zabiegów udoskonalających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz częstsze zabiegi sprawiło, że tworzy się więcej salonów medycyny estetycznej, w wyniku czego ceny są zauważalnie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi teraz nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować estetyczne udoskonalenia. Różnorakość tychże zabiegów na dodatek jest wielka. Wyróżniają się spośród nich te, które bezapelacyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To wybór z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość przedostać się środki czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na dostarczaniu w głąb skory substancji czynnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie receptorem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, wykonywany za sprawą igły; opiera się na dostawie substancji2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Zwykle zwana często mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego złuszczania naskórka z pomocą dokładnie monitorowanego fali mikrokryształów. Jest to proces, który złuszcza, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu. Przez co upraszcza usunięcie niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten kategoryzuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i delikatną, a poza tym dla alergików (w trakcie zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna droga; tlen dodatkowo zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza opuchliznę i powstrzymuje wzrost bakterii; stąd też metodę tę zaleca się wybierać przy aktywnym trądziku, a także w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg polega na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego rezultatu. Jest to szybki proces, zajmujący zazwyczaj wliczając sondaż wstępny z klientem od niecałej godziny do 60 minut. Wyniki są widoczne przez okres od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Proces funkcjonowania botoksu sprawdziły najpierw neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej działalności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy otrzyma odpowiedni impuls z włókna nerwowego. W momencie gdy podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, wtedy zaś nie wystąpią zmarszczki. Wynik jest widoczny przez ok. pół roku.

W rezultacie użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Za sprawą użycia botoksu jest opcja ożywić włosy.

Liposukcja

To proces odsysania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z z wielu rożnych części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by zmniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Mimo wszystko nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej otyłości nieodzowna jest również lipektomia (zlikwidowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj