Aby wybrać dobre miejsce do spędzenia sylwestra, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć poszukiwania. Wszystko dlatego, że miejsca w najlepszych ośrodkach wypoczynkowych na okres sylwestra nierzadko wyczerpane są już pół roku wcześniej. Oto sprawdzone propozycje miejsc, w których przywitanie Nowego Roku będzie czystą przyjemnością.

W góry na sylwestra

Dla wielu osób sylwestrowe wypady w góry to coroczna tradycja, której nie sposób odpuścić. Na szczęście w Polsce nie brakuje pięknych, górskich miejscowości, które szczególną popularnością cieszą się właśnie w okresie świąt i sylwestra.

Wśród tych popularnych miejsc na spędzenie sylwestra nie sposób nie wymienić Zakopanego – chyba najpopularniejszej górskiej miejscowości w Polsce. Co rok w okresie sylwestra zjeżdżają tutaj masy turystów chcących przywitać Nowy Rok w komfortowych warunkach, blisko pięknych, zimowych pejzaży. Co roku w Zakopanem odbywa się wielki koncert plenerowy organizowany przez jedną z największych polskich stacji telewizyjnych.

Dobrym pomysłem na sylwestra w górach jest również wizyta w zimowej stolicy Dolnego Śląska – Karpaczu. To kameralne, niewielkie miasteczko, które ma jednak wyjątkowo wiele do zaoferowania. Liczne atrakcje – kuligi, trasy narciarskie, wyciągi i kameralne knajpy – tylko czekają, żeby je odkryć i miło przywitać Nowy Rok.  Sylwester w górach to rozwiązanie idealne dla osób, które stawiają przede wszystkim na niesamowity klimat i piękne krajobrazy.

A może – tropiki?

Osoby, którym świętowanie sylwestra w zaśnieżonych krajobrazach nie wydaje się szczególnie pociągające, mogą obrać zupełnie inny kierunek – tropiki. Ostatnimi czasy na to rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba osób, które chcą Nowy Rok przywitać na gorącej plaży, z chłodnym drinkiem w ręce. Świętowanie sylwestra w ciepłych krajach może mieć jednak jeden minus – to rozwiązanie dość kosztowne. Zagraniczne wycieczki w okresie sylwestra cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a jak wiadomo – duży popyt wpływa na podniesienie cen. 

Na szczęście opcji jest naprawdę wiele. Tańsze kierunki Sylwestrowe to kraje afrykańskie i europejskie. Nieco więcej trzeba zapłacić za wycieczki w odległe, egzotyczne miejsca: Australia, Karaiby czy Malediwy. 

Sylwester w jednym z europejskich miast

Wiele europejskich miast ma bardzo wiele do zaoferowania turystom w okresie Sylwestra. Wiedeń, Paryż, Rzym czy Praga – to zabytkowe metropolie, które kuszą atrakcyjnymi zabytkami, niepowtarzalnym klimatem i niskimi cenami. To rozwiązanie ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – podróż do każdego z tych miast można zorganizować na własną rękę, w stosunkowo niskiej cenie. 

Podsumowując, sposobów na spędzenie sylwestra może być naprawdę wiele. Podczas gdy jedni wolą świętować go na własnej kanapie w zaciszu swojego domu, inni wybierają się w najdalsze zakątki świata. Na szczęście możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele. Wystarczy odrobina fantazji i odłożonej gotówki, by powitać Nowy Rok w pięknym i wyjątkowym miejscu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w szczególnie popularnych miejscach w okresie sylwestra może panować naprawdę spory tłok, co dla niektórych osób może stanowić sporą wadę.