Strona główna Pozostałe Dieta ketogeniczna – tłuszczowe odchudzanie

Dieta ketogeniczna – tłuszczowe odchudzanie

0
Dieta ketogeniczna – tłuszczowe odchudzanie

Dieta ketogeniczna – odchudzanie bez uczucia głodu

Podstawą w diecie ketogenicznej, są produkty bogate w tłuszcze, pochodzenia zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego. Filarem diety ketogenicznej, jest spożywanie, możliwie jak największej ilości tłuszczów – nawet do 90% w porównaniu do węglowodanów i białek. Wspomniane makroskładniki: węglowodany i białka, powinny łącznie stanowić, niewiele więcej, niż 10% naszego całego bilansu energicznego, którego przyjmujemy w ciągu jednego dnia. W tej diecie, przyjmuje się więc zasadę, że chcąc „spalić” tłuszcz”, należy jeść tłuszcz. Jak przy każdej diecie, również przy diecie ketogenicznej, należy skonsultować z dietetykiem, czy jest ona dla nas odpowiednia. Efekty, na pewno zrobią na każdej osobie wrażenie, gdyż ona naprawdę działa „działa” i odchudzanie już przy pierwszych dniach daje rezultaty.

Dlaczego dieta ketogeniczna jest efektywna?

Dieta ketogeniczna, jest efektywna, gdyż w momencie regularnego dostarczenia do naszego organizmu większej ilości tłuszczów (przy odpowiednim ograniczeniu węglowodanów i białka) – dochodzi w nim do tak zwanej „ketozy”, czyli pobierania zasobów energetycznych z tkanki tłuszczowej. By jednak dochodziło do „ketozy”, nie może zostać zachwiana proporcja spożywanych pokarmów z wysoką zawartością tłuszczów, w relacji do węglowodanów i białka. To właśnie niewystarczające ilości glukozy w naszym organizmie, zaczynają sprawiać , że zaczynamy spalać tkankę tłuszczową. Ponadto dzięki „ketozie” zmniejszone zostaje uczucie głodu i łaknienia, co w rezultacie sprawia, że nie jemy więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania. Więcej o odchudzaniu znajdziesz na portalu: https://dietetyk.edu.pl

Czy pierwsze efekty diety widać szybko?

Dieta ketogeniczna, podobnie jak dieta proteinowa, są dietami, których rezultaty są bardzo szybko zauważalne. W pierwszej kolejności spalamy zapasu glikogenu, który już się nie gromadzi w tkance mięśniowej, ze względu na niskie spożywanie węglowodanów. Kolejnym etapem, jest spalanie rezerw tłuszczowych, a efekty odchudzania, są zauważalne już po kilkudziesięciu godzinach. Zadowalające rezultaty odchudzania mogą trwać, przez wiele tygodni, co tylko potwierdza skuteczność tej metody odchudzania.

Jakie produkty można jeść będąc na diecie ketogenicznej?

Jeżeli wcześniej byliśmy na zwykłej diecie, to początkowo, może nam nie być łatwo się przestawić na składniki, które trzeba spożywać na diecie ketogenicznej. Przede wszystkim, w diecie tej, podstawą są produkty bogate w tłuszcze. Z mięsa, są dozwolone prawie wszystkie rodzaje: od drobiu, przez wołowina, aż na dziczyźnie kończąc. Również ryby, są jak najbardziej wskazana, niezbędna może okazać się w tej diecie: makrela wędzona, sardynki bądź łosoś. Orzechy, pestki dyni, czy słonecznika, można stosować jako smakołyki, a wysoko tłuszczowy nabiał, jako uzupełnienie diety np.: mleko, czy jajka. Nieocenione mogą okazać się również: oliwa z oliwek, czy olej kokosowy i wszystkie inne wysoko tłuszczowe produkty. Pamiętajmy, że pozostałe makroelementy, czyli węglowodany i białko – powinny stanowić nieco więcej tylko niż 10% naszego całkowitego bilansu energetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj