Gdańsk to jedno z najstarszych miast Polski. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Miłośnicy historii i ciekawy opowieści zaspokoją swoją wiedzę oglądając cenne zabytki i chodząc po historycznych miejscach. Osoby lubiące nowoczesne miasto, odnajdą się na zagospodarowanych modernistycznie byłych terenach stoczni i w Młodym Mieście. Jest też coś dla aktywnych – bogactwo terenów zielonych i rekreacyjnych. Wynajmij apartament w Gdańsku i ruszaj na miasto. Polecamy 5 nietypowych miejsc, które warto odwiedzić.

1) 100cznia i ulica Elektryków. To obecnie najbardziej nowoczesne miejsce spotkań młodych (i nie tylko) ludzi w Gdańsku. 100cznia obejmuje 20 kontenerów. Przyjechały one z gdyńskiego portu. Wcześniej używane były do transportu morskiego. Obecnie stanowią przestrzeń różnorodnych działań artystycznych i  punktów gastronomicznych. Są też sklepy z designem i winylami. Znajduje się tam plaża i ogród z pufami oraz leżakami. Obok, ulica Elektryków, czyli teren byłej Stoczni Gdańskiej, alternatywne centrum kultury, sąsiadujące z klubem B90 i kreatywną przestrzenią Plenum. Odbywają się tu koncerty, targi i brunche. To miejsce na postoczniowych obszarach żyje i tętni życiem. Tu historia spotyka się z nowoczesnością.

2) Park Oliwski. To zabytkowy park w gdańskiej dzielnicy Oliwa, nad Potokiem Oliwskim. Jest miejscem rekreacji i odpoczynku dla wielu mieszkańców miasta i turystów. Spotykamy w nim wiele rodzajów drzew, nie tylko z Polski, m. in: modrzewie europejskie, modrzew japoński, kasztanowce białe, kasztan jadalny, dęby czerwone, dąb szypułkowy, tulipanowce amerykańskie, brzozy brodawkowate. Oprócz spaceru alejami warto zatrzymać się przy Grocie Szeptów (w jednej grocie słychać, co mówi szeptem osoba w grocie po drugiej stronie alei) oraz Ogród Botaniczny.

3) Muzeum II Wojny Światowej. Sercem Muzeum jest wystawa główna zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. Powierzchnia wystawiennicza jest jedną z największych w Europie. Jest to miejsce wykorzystujące nowe technologie. W salach znajdziemy zarówno oryginalne przedmioty z czasów wojny, jak i ich reprodukcje, czy maszyny bojowe. Zaleca się przeznaczyć cały dzień na zwiedzanie tego miejsca.

4) Góra Gradowa. To wzgórze 50 metrów wysokości, na którym w XIX wieku został zbudowany fort, aby bronić Gdańsk z zachodu. Położona jest we wschodniej części miasta, za stacją kolejową. Na wzgórzu są różne pomieszczenia, do których można zajrzeć. Niegdyś służyły celom obronnym, dziś wystawienniczym. Góra Gradowa to również doskonały punkt panoramiczny, z którego rozpościera się przepiękny widok na Stocznię i Stare Miasto.

5) Wzgórze nad Jaśkową Doliną. Jest to leśne wzgórze widokowe, z którego widać m.in.: zabudowę starego Wrzeszcza, centrum handlowe Manhattan, wieżowiec Olimp, dzielnice: Zaspa, Brzeźno, a także Zatokę Gdańską. Znajduje się w centrum miasta, w dzielnicy Jaśkowa Dolina, prowadzi do niego ścieżka przez piękny las.

 

Gdańsk swoją nowoczesnością wabi ludzi młodych, a historią i klasycznością interesuje dojrzalsze pokolenia. Apartamenty do wynajęcia BillBerry doskonale odnajdują się w tym mieście. A Ty doskonale odnajdziesz się nocując właśnie w ich wnętrzach. Nowoczesne i funkcjonalne. Odpowiednie na szybki weekendowy wypad, jak i na dłuższy urlop. Położone w różnych częściach miasta, z widokiem na morze bądź sercu gdańskiej Starówki. Skorzystaj jeszcze dziś. Zapraszamy do Gdańska.

Źródło: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-nad-morzem-gdansk