Wypady zagraniczne na weekend to coraz popularniejszy trend. Chociaż w kilka dni nie jesteśmy w stanie zwiedzić zbyt wiele, to fantastyczną sprawą jest fakt, że mamy w sobie chęć podróżowania i eksplorowania, poznawania nowych miejsc i kultur. Z wiadomych względów, na weekend wybieramy głównie wycieczki do krajów europejskich, do których loty są częste i tanie. Jaki jednak wybrać kierunek, jeśli wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystkie najpiękniejsze miejsca w Europie? Z pewnością nie byliśmy jeszcze w Albanii.

Warto zdecydować się na wycieczkę do Albanii

Albania - warto zdecydować się na wycieczkę do tego krajuTo z całą pewnością nie może być prawdą, ponieważ Europa to bardzo duży kontynent, który jeszcze nie raz zaskoczy nas swoją różnorodnością i pięknem. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na wypad weekendowy, być może warto zarezerwować bilety na lot to Albanii. Choć wyjazd do Albanii nie jest pierwszą myślą, jaką mamy, myśląc o spędzeniu weekendu za granicą, to jednak ten wyjątkowy kraj może nam zaoferować wiele atrakcji, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia! W Albanii warto wybrać się do stolicy kraju – Tirana, która natychmiast powita nas miłą i gościnną atmosferą. Co zatem zwiedzić w tym pięknym mieście?

Atrakcje turystyczne Tirany

Z pewnością powinniśmy zobaczyć Plac Skanderbeg. Jest on sercem miasta i skupia wokół siebie operę, bibliotekę narodową, meczety, a także pomnik największego bohatera w historii Albanii. O tej postaci również warto dowiedzieć się nieco więcej. Bezsprzecznie warto także odwiedzić rynek Tirany, tętniący życiem, na którym zaopatrzyć się można w mnóstwo pysznych i zdrowych rzeczy. A także poświęcić czas na zwiedzenie bunkrów, w których mieszczą się najważniejsze albańskie muzea. Wewnątrz ukrywa się także teatr, który bywa miejscem koncertów jazzowych. Tirana to zdecydowanie miasto, w którym nie będziemy się nudzić ani przez moment.

Wakacje w Albanii

Warto podkreślić, że Albania to również doskonałe miejsce, w którym możemy spędzić wakacje. Wczasy w Albanii, na które przeznaczymy choćby 7 dni, to doskonały pomysł na odpoczynek i poznanie zupełnie nowych i ciekawych miejsc. Na Bałkanach znajdziemy wiele ciekawych miejsc, jednak wydaje się, że to właśnie Albania jest jak do tej pory jeszcze najmniej eksploatowana przez turystów. Oferty w biurach turystycznych, które umożliwiają wyjazd do tego kraju znakomicie się sprzedają. Albania stanowi bardzo interesujący cel podróży zarówno na weekend, jak i na 7 dni.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj