Krynica Morska, położona w środkowej części Mierzei Wiślanej, jest jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych nad polskim Bałtykiem. Dlaczego co roku zainteresowaniem turystów cieszy się właśnie Krynica Morska? Apartamenty w przystępnych cenach, piękna plaża, port i latarnia morska to tylko kilka atutów tej miejscowości.

Krynica Morska to jedna z najpiękniej położonych miejscowości w Polsce. Od północy otaczają ją wody Bałtyku, od południa – Zalew Wiślany, a dodatkowo porośnięta jest zawsze zielonym bukowo-sosnowym lasem. Czyste, bogate w jod powietrze, doskonałe warunki do żeglarstwa oraz wędkowania co roku przyciągają tam tysiące turystów.

Oczywiście ważna jest także odpowiednia baza noclegowa, a zwłaszcza nowoczesne apartamenty – Krynica Morska nie ustępuje pod tym względem większym nadbałtyckim miastom. Noclegi nad morzem w takich lokalizacjach, jak np. Krynica Morska Continental, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

A gdzie konkretnie pójść i co zobaczyć w Krynicy Morskiej? Oto zestawienie top 3 tamtejszych atrakcji!

Krynica Morska – noclegi blisko morza i plaży

Noclegi w Krynicy Morskiej to doskonały pomysł na urlop dla miłośników typowo nadbałtyckich atrakcji. Cechą charakterystyczną tego miasteczka są plaże. Liczą one łącznie aż 25 km długości. Są to piękne, pokryte złocistym drobnym piaskiem plaże wypoczynkowe. W sezonie funkcjonuje tam kąpielisko mające 500 m szerokości, na które prowadzi pięć wejść.

Wystarczy jednak oddalić się nieco od centrum miasta, by znaleźć przepiękne klify – to prawdziwy raj dla spacerowiczów! Co ciekawe, idąc około 10 km plażą, można dotrzeć do wschodniej części Piasków, gdzie zlokalizowana jest plaża naturystów.

Noclegi Krynica Morska – spacerem do portu

Bez względu na to, czy ktoś decyduje się na tanie noclegi w Krynicy Morskiej w gospodarstwach agroturystycznych czy na nowoczesne apartamenty Krynica Morska, które dostępne są w atrakcyjnych cenach, koniecznie musi odwiedzić tamtejszy port. Składa się on z dwóch przystani – położonej w zachodniej części przystani rybackiej oraz ze wschodniej przystani jachtowo-pasażerskiej.

W części rybackiej cumują przede wszystkim kutry rybaków wypływających codziennie w morze na połowy. Część jachtowo-pasażerska to centrum turystyczne, skąd można popłynąć na wycieczki po jeziorach albo w rejs do miast na przeciwległym brzegu Zalewu Wiślanego. Niedaleko przystani jachtowej znajdują się lunapark, szkoła windsurfingu, obiekty gastronomiczne i rozrywkowe.

Krynica Morska – noclegi z widokiem na morze i latarnię

Trzecią charakterystyczną dla Krynicy Morskiej atrakcją jest tamtejsza latarnia zlokalizowana na wschodnich krańcach miasta przy ul. Żołnierzy. Ma ponad 26 m wysokości, a jej światło obejmuje zasięgiem około 35 km. Jej historia sięga XIX wieku – pierwsza ceglana wieża nie przetrwała jednak II wojny światowej i w latach 50. XX wieku wybudowano drugą. Latem latarnia jest udostępniona dla zwiedzających – na szczyt prowadzą schody oraz – na ostatnim odcinku – drabina. Można stamtąd podziwiać piękny widok m.in. na Zatokę Gdańską, Mierzeję Wiślaną oraz Frombork.

Urozmaicona linia brzegowa, port, latarnia i komfortowe noclegi – przekonaj się, że Krynica Morska to ciekawy pomysł na urlop nad Bałtykiem i już dziś zarezerwuj w niej komfortowy nocleg na dłuższy pobyt albo city break!