Rejs jachtem po Chorwacji może okazać się wspaniałą przygodą! Można tam nurkować, zwiedzać parki krajobrazowe, Zadar i Dubrownik oraz opalać się w mocnym słońcu. Dlaczego warto wybrać się do Chorwacji?

Kiedy i dlaczego warto wybrać czarter jachtu ze sternikiem?

Sterowanie jachtem oraz planowanie trasy żeglugi to nie tylko przyjemność, ale również obowiązki. Podstawą jest znajomość przepisów, posiadanie odpowiednich uprawnień oraz modyfikowanie kierunku żeglugi w razie potrzeby. To wszystko zapewni nam sternik. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na czarter ze skiperem?

Co trzeba zrobić, żeby móc przemieszczać się jachtem po Chorwacji?

Żeby móc samodzielnie pływać jachtem w Chorwacji, trzeba posiadać patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz certyfikat ukończonego kursu radiooperatora (SRC). Drugi z nich można wykonać nawet w ciągu jednego dnia w większości dużych miast w Polsce. Żeby uzyskać patent, trzeba poświęcić nieco więcej czasu — ukończyć kurs, zdać egzamin w części teoretycznej i praktycznej, a następnie odebrać odpowiednie dokumenty.

Jeżeli nie posiadamy patentu oraz świadectwa SRC, a na pokładzie nie znajdą się osoby, które ukończyły wspomniane kursy, jedynym wyjściem jest czarter jachtu ze sternikiem. Chorwacja to kraj, na którego terenie raczej nie uda się wynająć jachtu bez uprawnień. Nie jest to jednak jedyny argument, dla którego warto podróżować ze sternikiem!

Dlaczego warto wybrać czarter jachtu ze skipperem?

Większość osób czarteruje jachty ze sternikiem wcale nie dlatego, że musi, ale dlatego, że podróżowanie z nim to świetna okazja do tego, by nabyć doświadczenie oraz wiedzę z zakresu żeglugi. Oprócz tego kapitan zapewnia bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wycieczki – to na jego barkach spoczywa orientowanie się w przestrzeni czy śledzenie wiatrów i pogody, co może sprawiać trudności początkującym żeglarzom.

Dodatkowo skipper zawsze wie, jaką trasę najlepiej wybrać oraz jakie atrakcje zaproponować osobom, które po raz pierwszy odwiedzają Chorwację na jachcie. Możemy być pewni, że poinstruuje nas również na temat przepisów czy poleci tanie i dobre mariny. Jacht wraz ze sternikiem wyczarterujesz w świetnej cenie na stronie yachtgo.eu, która oferuje jedne z najpiękniejszych i najlepiej wyposażonych jachtów w Chorwacji.