Nie jest tajemnicą, że każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Dlatego, tak ważne jest podjęcie kilku kroków, aby w odpowiedni sposób ochronić swój dom.

Jak poczuć się bezpiecznie we własnym domu?

Przeprowadzka do nowego domu może być zarówno ekscytująca, jak i przerażająca. Ponadto, wprowadzenie środków bezpieczeństwa, aby go chronić, może wydawać się nieco przytłaczające. Dobra wiadomość jest taka, że ​​z każdym rokiem włamania stają się coraz mniej powszechne, a domy z drewna coraz bezpieczniejsze. Mimo wszystko, do włamań na całym świecie nadal dochodzi dosyć często – raz na 30 sekund. Jednak pamiętaj, że nie musisz wynajmować ochroniarza, żeby móc poczuć się bezpiecznie we własnym drewnianym domu. Wystarczy, że dostosujesz się do kilku prostych wskazówek.

#1: Zamykaj okna i drzwi

Zamykanie drzwi i okien to podstawowy i najłatwiejszy krok w stronę wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa we własnym domu. Efektywna ochrona przed intruzami w drewnianym domu to zamknięcie drzwi i okien, ale ilu z nas robi to konsekwentnie? Włamywacze często szukają łatwych celów, a otwarte drzwi lub okno jest takim celem – aż w 80% do włamań dochodzi przez otwarte okno. Nawet, gdy jesteś w domu, dobrze jest zamykać zarówno drzwi, jak i okna. A kiedy wychodzisz z domu, dokładnie je sprawdź, aby upewnić się, że wszystkie są zabezpieczone.

#2: Zaopatrz się w system bezpieczeństwa

Zainstalowanie domowego systemu bezpieczeństwa to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania włamaniom lub nawet ostrzegania domowników o potencjalnym włamaniu. Według statystyk, prawdopodobieństwo włamania do domu bez systemu bezpieczeństwa jest około trzy razy większe. Jeśli intruz zauważy kamerę lub system alarmowy, to z całą pewnością taki widok zadziała na niego odstraszająco. Ponadto, dzięki kamerom nie tylko poczujesz się bezpieczniej, ale również będziesz miał pewność, że włamywacz zostanie złapany.

#3: Zasadź rośliny wokół posesji

Sadząc krzewy i drzewa wokół Twojego domu w znacznym stopniu ochronisz go przed zagrożeniem włamania. Dzięki wysokim drzewom oraz kolczastym krzewom przedostanie się na drugą stronę płotu będzie dla potencjalnego włamywacza zdecydowanie trudniejsze. Takie rozwiązanie to także dobre zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami. Można również zasadzić rośliny, które w procesie obronnym wydzielają trujące substancje tworząc w ten sposób rodzaj blokady nie do ominięcia.

#4: Utrzymuj pozytywne stosunki z sąsiadami

Kolejną metodą na wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa w drewnianym domu jest utrzymywanie pozytywnych stosunków z sąsiadami. Może wydawać się dziwne, że mieszkająca obok osoba może odpowiada za bezpieczeństwo Twojego domu, ale taka jest prawda. Zaprzyjaźniony sąsiad z pewnością zadzwoni na policję, jeśli zobaczy, że blisko Twojej posesji dzieje się coś niepokojącego. Możesz również poprosić sąsiada, żeby został w Twoim domu, kiedy Ciebie w nim nie będzie – większość włamywaczy nie włamuje się do domu, w którym ktoś jest.

#5: Dbaj o swoje informacje

Niezwykle prostym sposobem na zabezpieczenie Twojego domu jest nieujawnianie swoich informacji nieznajomym. Twój piękny drewniany dom z pewnością będzie narażony na zainteresowanie ze strony włamywaczy. Dlatego, musisz zadbać o prywatność swoich informacji. Nawet takie informacje jak ilość pokoi; ilość okien lub strona, na którą wychodzą nie powinna być ujawniana nikomu, ponieważ mogą one wpaść w niepowołane ręce i doprowadzić do licznych niepożądanych zdarzeń.