Wieczne Miasto, czyli Rzym jest najwspanialszym miastem Italii pod wieloma względami. Pod względem architektonicznym, historycznym oraz artystycznym żadne inne miasto Starego Kontynentu nie umywa się do stolicy Włoch.

Co warto zwiedzić w Rzymie pierwszego dnia pobytu?

Po skutecznym zakwaterowaniu, warto rozpocząć od zwiedzania Muzeów Watykańskich. Przy Viale Vaticano 102, znajduje się wejście. Bilety warto kupić poprzez Internet, by nie tracić swojego cennego czasu na stanie w zazwyczaj długiej kolejce. Warto dostać się na Plac św. Piotra, przyjmuje się, że każdy kto wraca z Rzymu, wraca ze zdjęciem z tego właśnie placu. Formalnie jest to Watykan, choć turyści określają to miejsce jako najwspanialsze w Wiecznym Mieście. Będąc tutaj warto zejść do Grot Watykańskich, gdzie pochowani zostali papieże, ich współpracownicy oraz koronowane głowy państw. Idealnym punktem orientacyjnym jest kopuła Bazyliki św. Piotra, skąd będziesz miał panoramę na Watykan oraz na Rzym. Dlatego Włochy to wyjątkowy kraj.

Co łączy Warszawę z Rzymem i dlaczego warto udać się do tej włoskiej dzielnicy?

Mariensztat jest często przyrównywany do Zatybrza, jednak trochę mu jednak brakuje do tej malowniczej dzielnicy Wiecznego Miasta. Po zwiedzaniu Watykanu, następnie po zwiedzeniu Zamku św. Anioła, zdecyduj się na odwiedzenie Zatybrza, gdzie w doskonały sposób odpoczniesz przy kieliszku znakomitego wina. Trastevere to miejsce, gdzie możesz równie dobrze spędzić cały dzień, w tym przypadku również nie poczujesz się zawiedziony. Czuć tutaj klimat żydowskiej kultury, gdyż to właśnie Żydzi chętnie tutaj zamieszkiwali. Dziś Zatybrze przeżywa rozkwit, mieszka tutaj włoska elita oraz zwykli obywatele, którzy maja dość rozgardiaszu i chcą poprzebywać w cieniu. Zjesz tutaj doskonałą pizzę oraz resztę włoskich przysmaków w bardzo konkurencyjnej cenie.

Co zwiedzić drugiego dnia pobytu?

W trakcie drugiego dnia pobytu w Wiecznym Mieście, zdecyduj się na spacer w miejsce, gdzie odbywały się starcia gladiatorów, czyli do słynnego Koloseum. Decydując się zakupić bilet do Koloseum, w cenę wliczone są też wejścia na Palatyn oraz Forum Romanum. Zdecyduj się zakupić bilet przez Internet, gdyż jest to gwarancja tego, że nie poczujesz rozczarowania, w dobie SarsCov2 zasady zwiedzania jak też godziny otwarcia stale się zmieniają. Palatyn jest jednym, z siedmiu wzgórz jak też miejscem pierwszej osady. Na Forum Romanum poczujesz się jak w starożytnym Rzymie, który był u szczytu swej potęgi. Drugiego dnia warto też odwiedzić Ołtarz Ojczyny, charakterystyczny pomnik przy Placu Weneckim na Kapitolu. Z pewnością czas tutaj spędzony nie będzie stracony.