Indie to dla Polaków jedno z najbardziej egzotycznych, a zarazem intrygujących państw. Zupełnie inny klimat, totalnie odmienna kultura, a do tego architektura czy wyznanie sprawiają, że wiele osób marzy, aby Indie zobaczyć. I chociaż każda podróż do Indii to czas niezwykłych doznań, należy też pamiętać, że na pewne kwestie należy tu uważać. Na co uważać w Indiach?

Na co uważać w Indiach?

Na co uważać w IndiachHindusi rzadko podróżują. A jeśli już to tylko najbogatsze warstwy. Wiele więc osób nigdy swego kraju nie opuściło. I dlatego turysta z Europy bywa niemałym novum. Ludzie przyglądają się, niekiedy chcą robić zdjęcia, czy dotknąć takiej osoby. I tu należy zachować swoistą ostrożność. Druga rzecz, na którą należy uważać, to kradzieże dokumentów. Warto wiedzieć, że tu w różnych miejscach wymaga się kopii dokumentów. A to sposób na szybką utratę paszportu, czy dowodu. Dobrze więc ksera zawsze mieć ze sobą, gotowe do oddania w hotelu, czy w muzeum. Trzecia rzecz to oczywiście kieszonkowcy. Sytuacja materialna hindusów niestety sprzyja szerzeniu się kradzieży. Mnóstwo osób, zarówno młodszych, jak i starszych, okradając turystów zapewnia sobie źródło utrzymania.

Profilaktyczne szczepienia przed wyjazdem do Indii

Choroby – to kolejna ważna rzecz. Oczywiście przed wieloma chorobami należy się zaszczepić przed wyjazdem. Ale są też i liczne przypadki chorób wynikających z nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny. Na hindusów pewne bakterie i wirusy nie działają tak, jak na Europejczyków, którzy nie są na nie odporni. Dlatego też zawsze warto zwracać uwagę, jak dania są przygotowywane. I na koniec – buty. Może to wydawać się śmieszne, ale warto pamiętać, e zwiedzając wiele miejsc, trzeba być boso. Pozostawienie zaś butów przed wejściem niestety może skończyć się ich zniknięciem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj