Strona główna Polska Mazury – atrakcje

Mazury – atrakcje

4
Mazury – atrakcje

Gdy myślimy o urlopie, rodzą się pytania: w kraju, czy za granicę? A jeśli w kraju, to morze czy góry? Tymczasem Polska to mnóstwo innych ciekawych krain, oferujących wspaniały wypoczynek i niecodzienne atrakcje. Wystarczy wymienić Roztocze, Podlasie, Kaszuby, Mazury…

Mazury – atrakcje

Mazury - atrakcje
Mazury to przede wszystkim znakomite walory przyrodnicze

Jeśli chodzi o Mazury – atrakcje związane są przede wszystkim ze wspaniałymi warunkami przyrodniczymi. Ponad 3000 jezior połączonych rzekami i kanałami to raj dla żeglarzy, ale i miłośników spływów kajakowych. Najbardziej chyba z nich znany to spływ rzeką Krutynią. Szlak wodny na przestrzeni prawie 100 km łączy ze sobą kilka jezior i wiedzie przez sam środek Puszczy Piskiej. W rzece żyje wiele gatunków ryb, a nawet raki, co świadczy o czystości wody. To wspaniała okazja, by zobaczyć nieskażona przyrodę w pełnej krasie. Czapla stojąca przy brzegu, nurkujące kormorany zapadają na długo w pamięć.

Wypoczynek w Mikołajkach

Turyści preferujący bardziej kurortowe życie z pewnością będą świetnie wypoczywać w Mikołajkach. Miasto leżące na szlaku żeglownym łączącym się z jeziorem Śniardwy jest świetną bazą wypadową dla żeglarzy, toteż w wielu barach usłyszeć można szanty. Przez całe lato organizowane są imprezy, jak Festiwal Króla Sielaw i Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Pobliskie Mrągowo z kolei to siedziba legendarnego już Pikniku Country, odbywającego się co roku od ponad 30 lat.

Atrakcje historyczne na Mazurach

Dla miłośników historii zwiedzanie Mazur będzie atrakcyjne ze względu na możliwość zobaczenia pozostałości kwatery Hitlera Wilczy Szaniec w Gierłoży. Tu w centrum starego mazurskiego lasu zapadały ważne dla całej Europy decyzje, tu też miał miejsce zamach na Hitlera. Mazury kryją jeszcze wiele atrakcji, warto spędzić tu urlop i samemu je odkrywać.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj